Ekologiczne budynki

Grupa Raben dysponuje ponad 1 200 000 m2 powierzchni magazynowych. Posiadamy ponad 150 oddziałów w całej Europie. Każdego roku oddajemy do użytku nowe obiekty. Wszystkie z założenia wyposażone są lepiej niż takie same budynki w powszechnie obowiązującym standardzie developerskim.

W Grupie Raben stosujemy:

  • Systemy oświetlenia LED.Systemy automatycznego sterowania oświetleniem (poprzez detekcję ruchu i pomiar ilości światła dziennego).
  • Systemy ogrzewania gazem opartego o promienniki z podwyższoną sprawnością radiacyjną.
  • Izolację termiczną platform ramp hydraulicznych.
  • Wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.
  • Świetliki zapewniające dostęp do naturalnego światła.
  • Agregaty prądotwórcze, pokrywające 100% zapotrzebowania w energie elektryczną.
  • Większą wysokość składowania pozwalającą pomieścić od 7% do 24% więcej palet. Pozwala to ograniczyć zużycie gazu w przeliczeniu na jedną paletę. Zwiększa to również liczbę rodzajów towarów możliwych do składowania oraz znosi limit dopuszczalnego obciążenia ogniowego.
  • Odpowiednią ilość hydrantów odpowiadającą rozkładowi regałów. Pozwala to zwiększyć poziom bezpieczeństwa przeciw pożarowego.

Większa wysokość składowania umożliwia pomieszczenie od 7% do 24% więcej palet. Pozwala to ograniczyć zużycie gazu w przeliczeniu na jedną paletę. Zwiększa to również liczbę rodzajów towarów możliwych do składowania oraz znosi limit dopuszczalnego obciążenia ogniowego.


Dodatkowo nasze magazyny gwarantują wyższą ergonomię pracy i zgodność z przepisami poprzez zapewnienie natężenia oświetlenia na poziomie 200 luksów po wstawieniu regałów, a nie tylko w pustej hali. Budowane przez nas obiekty magazynowe chronią również lepiej środowisko w sytuacji dużej awarii, np. pożaru, poprzez zatrzymanie wewnątrz magazynu zanieczyszczonych wód po pożarowych i innych chemikaliów. Nie zapominamy również o pracownikach udostępniając im odpowiednie miejsce do spotkań i szkoleń. Z kolei wszystkie nowo otwierane biura przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.